Her şey Bizden Avrupa ya Gitmek ister misiniz?

Her şey Bizden Avrupa ya Gitmek ister misiniz?

Kan Hastalıkları Federasyonu Gençlik Çalışmaları Komisyonun öncülüğünde ATODER Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği işbirliğinde gerçekleşen etkinliğe Çukurova Üniversitesi Öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kan Hastalıkları Federasyonu Genel Başkanı Ali KILIÇ gerçekleşen etkinlikte Kan Hastalıkları Federasyonunun çalışmalarını değinerek Başta Avrupa gönüllü hizmeti alanında çalışma yaptıklarını uzun dönem projelerde şu ana kadar Avrupa Ülkerlerinden 10’un üzerinden gönüllü aldıklarını bu gönüllüler ise kan hastası çocuklar ile çalışmalar yaptıklarını, ayrıca 2018 yılı mayıs ayında 3. Uluslararası Kan Film Festivalini gerçekleştireceklerini bu alanda film yarışmasının başladığını anlatarak gençlerin kan hastalıkları hakkında bilgili olmalarının sağlanması gerektiğini söyledi.

Kan Hastalıkları Federasyonu Gençlik Çalışmaları Komisyonu başkanı İkra OCAK komisyonun yeni kurulduğunu üniversite gençliğinin daha duyarlı ve daha bilinçli olmalarını sağlamak için kendilerine görev üstendiklerini kan hastalıkları konusunda toplumun bilinçlendirmesi esas amaçları olduğunu ilerleyen günlerde bir farkındalık koşusu düzenleyeceklerini ve kan bağışı için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Kan Hastalıkları Federasyonu proje Uzmanı Sadettin DİNDAR Avrupa Gönüllü Hizmeti ile, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar. Bu tarz projelerden yaralanmak için akredite olan kuruluşumuza başvurmanız gerekmektedir dedi.

Kan Hastalıkları Federasyonu Proje Sorumlusu Hakan OGUZ ATODER Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneğinin mentörü olarak mevcut gönüllülerin durumu ve gönüllülük süreci ile katılımcı öğrencileri bilgilendirdi.

Kan hastaları için gönüllü olarak çalışmak ister misiniz ?

Gönüllü ağımıza katılmak için başvuru formumuzu doldurmanız gerekmektedir.

Gönüllü Ol