Kan Hastalıkları Federasyonu Şanlıurfa da bölgesel toplantı gerçekleştirdi…

Kan Hastalıkları Federasyonu Şanlıurfa ilinde, çevre illerden Hekimlerin katılımı ile 2 gün süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantına Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Mardin, Şırnak illerinden hekimler ve federasyon yöneticileri katıldı. Toplantının ilk günü Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesinde 250 Kan hastası çocuğa giysi yardımı yapılarak eğitim verildi. İkinci gün ise Şanlıurfa El-ruha Otel de Şanlıurfa ve çevre ilden gelen 40 hekime akademisyenler tarafından eğitim verildi.

10 kasım 2017 cuma günü Şanlıurfa eğitim ve araştırma hastanesinde 250 kan hastası çocuğa giysi yardımı yapılarak müzik ve paylacolar eşliğinde çocuklar dilediğince eğlendi. Tüm hastalar ile birlikte pasta kesildi, daha sonra Kan Hastalıkları Federasyonu Genel Başkanı Ali KILIÇ ve Prof. Dr. Yurdanur KILINÇ çocukların tedavi ve sağlık sorunları ile ilgili olarak detaylı bilgilendirme yaptılar. Etkinliğe Kan hastalıkları Federasyonu Genel Başkan yardımcısı, Bir Damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim DİZLEK, Şırnak Talasemi Derneği Başkanı Nurullah BARTIN, Gaziantep Talasemi derneği başkanı Şerif GÜN ve aileler katıldı.

11 kasım 2017 cumartesi günü ise kan hastalarının sorunları ve tedavi yöntemleri konusunda bir gün süren Hekimlere yönelik eğitim gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bu eğitimde Türkiye’nin doğu bölgesinde yapılan ilk toplantının startı verilmiş oldu. Eğitmen olarak Çukurova üniversitesi Prof. Dr. Yurdanur KILINÇ, Doç. Dr. göksel LEBLEBİSATAN, Uz.Dr. metin ÇİL ve Uz. Dr. defne ay TUNCER katılarak, 40 uzman doktor ve aile hekimine bölgedeki hastaların sorunları ve tedavi protokolleri hakkında detaylı bilgiler verdiler.

Kan hastalıkları federasyonu Başkanı Ali KILIÇ 2 gün süren 2 ayrı toplantı organize ettiklerini ilk gün 250 çocuğa kıyafet dağıtımı yapılarak onları motive edici faaliyetler yaptıklarını hastaların sorunlarını çözmek için çalıştıklarını, 2. gün ise 40 uzman hekim ve aile hekimine Çukurova üniversitesinden gelen alanında uzman akademisyenler aracılığı ile eğitim verileceğini belirterek bu toplantıdan sonra ülkemizin doğusunda yer alan diğer derneklerimiz ile toplantılara devam edeceğiz yapılan etkinliklerde destek veren tüm hekimlere, sponsorlara ve gönüllülere teşekkür ederim dedi.

Kan hastaları için gönüllü olarak çalışmak ister misiniz ?

Gönüllü ağımıza katılmak için başvuru formumuzu doldurmanız gerekmektedir.

Gönüllü Ol